Az egyházak jövőképe a népszámlálás után

2013. május 08., címkék: ejb, kránitz mihály, fabiny tamás, szűcs ferenc, Fabiny Tamás, ittzés jános, fabiny

Református, evangélikus és katolikus vallástörténészek, egyházvezetők kerekasztal-beszélgetés és könyvbemutató keretében vitatták meg a népszámlálási eredmények okait és a történelmi vallási közösségek egyházképét a Károli Egyetemen.

Reformációi megemlékezés, istentisztelet és orgonakoncert Budapest belvárosában

2010. november 01., címkék: reformáció hónapja, ökumenikus tanács (meöt), luther, bogárdi szabó istván, wittenberg, igehirdetés, Hírek, melanchthon, ittzés jános

„Isten az ünneplésben minket is arra indítson, hogy ne csak Wittenbergig jussunk, hanem az Igéig, Jézus Krisztusig, az Isten jóságáig” – hangzott el a felhívás dr. Szabó István, református püspök prédikációjában az Országos Reformációi Istentiszteleten. A MEÖT október 31-én Reformációi Megemlékezést tartott a Reformációi Emlékparkban, majd Országos Reformációi Istentiszteletet a Deák téri evangélikus templomban.

Az egyházügyi államtitkár a történelmi egyházak vezetőivel találkozott

2010. augusztus 26., címkék: ittzés jános, erdő péter, Hírek, szászfalvi lászló, bölcskei gusztáv, állam-egyház kapcsolatok, feldmájer péter

Szászfalvi László, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára Bölcskei Gusztávot, Erdő Pétert, Ittzés Jánost és Feldmájer Pétert fogadta.

Istentiszteletek, misék, országszerte húsvét vasárnapján

2010. április 04., címkék: ittzés jános, erdő péter, szent istván-bazilika, vatikán, Vatikán, Ökumené, ökumené, húsvét, bölcskei gusztáv, istentisztelet

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek a budapesti Szent István-bazilikában arról beszélt: hivatása van az emberiségnek, ez a hivatás pedig abban áll, hogy Istent keresse, viszontszeresse, és odaadással, elszántsággal szeresse a többi embert is.

Egyházi vezetők ünnepi istentiszteletei, miséi húsvétkor

2010. április 01., címkék: ittzés jános, erdő péter, szent istván-bazilika, Ökumené, ökumenikus, ökumené, húsvét, bölcskei gusztáv, debreceni nagytemplom

Húsvét ünnepe alkalmából a katolikus, a református és az evangélikus egyház vezetői Budapesten, Esztergomban, Debrecenben, illetve Győrött tartanak ünnepi misét, istentiszteletet.

Ittzés János: "Isten a kicsiségbe rejti a hatalmát"

2009. december 25., címkék: evangélikus egyház, Ökumené, ittzés jános, karácsony

A békesség Isteni üzenetének fontosságát hangsúlyozta győri karácsony napi, pénteki istentiszteletében mondott beszédében Ittzés János, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke.

Karácsony a remény üzenete – három történelmi egyház levele

2009. december 23., címkék: ittzés jános, erdő péter, karácsony, Hírek, bölcskei gusztáv

A karácsony a remény üzenete: velünk az Isten, aki Krisztus eljövetelével teljes szolidaritást vállalt az emberiséggel – olvasható a református, a katolikus, és az evangélikus egyház közös üzenetében.

Istentiszteletek és szentmisék karácsonykor

2009. december 21., címkék: ittzés jános, erdő péter, debrecen, Ökumené, budapest, ökumené, győr, bölcskei gusztáv, esztergom, paskai lászló, székely jános

Karácsonykor a református, a katolikus, és az evangélikus egyház magyarországi vezetői Debrecenben, Budapesten, Esztergomban illetve Győrben tartanak ünnepi istentiszteletet, szentmisét.

Levél a magyarországi Európa Parlamenti képviselőkhöz

2009. augusztus 31., címkék: ittzés jános, huszár pál, Háttér, evangélikus egyház, európai parlament (EP), nyelvtörvény, szlovákia, bölcskei gusztáv

Magyarországi Református Egyház
Magyarországi Evangélikus Egyház

Tisztelt Európa Parlamenti Képviselők!